Skip to content

Випускники про факультет


m_vaschenko
Микола Ващенко, випускник 2005 року

Завдячуючи навчанню у Сумському НАУ  в моєму житті виникла можливість продовжити навчання у Європейському вищому навчальному закладі – Вармінсько-Мазурському Університеті у м. Ольштин (Польща), де я у 2008 р. отримав повну вищу освіту за напрямком «Право» на Факультеті Права і Адміністрації.

Освіта відкрила мені можливість навчання в аспірантурі та проводити заняття з 2008 по 2013 р.р. (Основи Економіки, Міжнародні Економічні Відносини) для студентів спеціальності Міжнародні Відносини Вармінсько-Мазурського Унівреситеті у м. Ольштин (Польща).

У 2013 р. отримав науковий ступінь кандидата економічних наук (Польща).

2007-2013 р.р.- відзначились для мене можливістю організації і проведення більш ніж 40 польсько-українських заходів (в т.ч. у співпраці із Юридичним Факультутом СНАУ), що мали культурний, мовний, освітній та інтеграційний характер.

На даний момент – приватний підприємець, спеціалізуюсь у веденні господарської діяльності у сфері освітніх та консультаційних послуг:  курси, консультації, майстер-класи, лекції та практичні заняття з питань управління проектами, бізнес-планування, використання фінансової підтримки фондів ЄС для розвитку польської економіки, підтримка українських підприємців, котрі бажають вести господарську діяльність у Польщі, допомога українській молоді у отриманні вищої освіти у Польщі.

Навчання у Сумському національному аграрному університеті, крім знань, дало ще можливість побачити світ і тим самим поширити своє світосприйняття. Завдяки можливостям, котрі СНАУ відкривав своїм студентам вдалося пройти виробничу та наукову практику у Польщі і Англії. Крім цього, підчас навчання була можливість познайомитися із цікавими людьми (як серед студентів, так і викладацького колективу). Колись було сказано, що людина є тим, кого вона зустрічає на своєму життєвому шляху. Особливо запам’яталися заняття і спілкування із Дубовик Світланою Григорівною, Нєсветовим Олександром Олександровичем, Ксєнофонтовою Мариною Миколаївною, Завальним Володимиром Миколайовичем та багатьма іншими.

Навчання на юридичному напрямку (тоді ще ОПЗ в АПК) в СНАУ дало грунтовні знання у сфері як юридичних так і економічних питань пов’язаних із функціонуванням української та світової економік. Крім того, завдяки цій спеціалізації була можливість пройти семестральну наукову практику у польському виші на юридичному факультеті. Підчас здобування вищої освіти у Польщі дуже часто ставали в пригоді знання і вміння, що були отримані підчас навчання у СНАУ. Завдяки цьому, процес адаптації до нових культурних та освітніх умов пройшов швидко і успішно.

Хотілося б побажати юридичному факультету не затримуватися на вже досягнутому. Продовжувати пошук нових можливостей і ідей, котрі можна використати для ще більшого підвищення якості навчального процесу та нових досягнень. Значну увагу при цьому варто приділяти вивченню студентами іноземних мов та налагоджуванню співпраці із закордонними науковими осередками та всіма іншими суб’єктами (у широкому розумінні цього слова), співпраця із котрими дозволить отримати ефект синергії корисний для кожної зі сторін.

line

Павлюченко Альона Михайлівна, випускниця 2009 року

Сумський національний аграрний університет – це вже статус, а добре навчатися у ньому – це же гордість.

Я дуже задоволена освітою,  здобутою на юридичному факультеті, її якість дає свої плоди. Працюю головним  юрисконсультом в ТОВ «КК «Коменерго-Суми» і всі знання стали в нагоді. Не було такого, як зазвичай кажуть: «Забудьте  все, чого вас навчали в університеті». База знань та практичних навичок легко дозволили ввійти у робочийграфік та швидко стати професіоналом у своїй галузі.

Було чимало емоцій від принад та легкості студентського життя. Особливо від вечорів КВК та святкувань Дня Факультету. Пам’ять залишилася на довгі роки.

Щодо університету можу сказати наступне: «добре, проте замало!». Усвідомлення того, що навчатися – це добре, приходить не відразу, а десь на третьо мукурсі, коли ти приблизно визначився зі своїми цілями та устремліннями. І якщо усвідомлення прийшло, то навчаннястає на радість, книги – у поміч, а диплом – на користь.

А ще я дуже пишаюся, що саме в університеті я зустріла друзів на все життя.

line

Будник Валентина Сергіївна, випускниця  2009 року

Нескінченно вдячна університету за студентські роки і той досвід, що я отримала за 4 роки навчання. Як демонструє мій досвід, той, хто бажає – навчається, а інші критикують систему освіти. Я вважаю, для майбутніх абітурієнтів буде цікавим ознайомитися з навичками, які можливо отримати під час навчання на спеціальності «Правознавство» у СНАУ, і які стануть корисними у житті. Отже, навички, які я отримала:

  • Вміння навчатися

Перше, чомути навчаєшся в університеті – це навик навчання. І, як демонструє практика, у житті без цієї навички-нікуди. Я працюю інспектором відділу комплектування УМВС України  Сумської області. Робота дуже динамічна тому треба швидко  пристосовуватись та швидко освоювати  значні масиви даних. Тут неможливо списати або зазубрити.

  • Публічні виступи

Студентські конференції, презентації, доповіді навчили не боятися виступати перед будь-якою аудиторією. З умінням чітко, правильно, а головне цікаво піднести свою думку, ви не пропадете. Звичайно, все залежить від ваших цілей та пріоритетів. Якщо Ви плануєте бути лідером – без цієї навички вам не обійтись.

Велика вдячність викладачам мого факультету за їхнє наставництво,  максимум теорії і  практичних навичок.

line

i_fedchenko

Федченко Ігор, випускник 2010 року

На цей час працюю помічником адвоката.

Період навчання на юридичному факультеті Сумського НАУ завжди викликає у мене лише теплі і приємні спогади. Щирі, доброзичливі, відкриті для спілкування викладачі не лише формували в студентові майбутнього фахівця, професійного юриста, але і особистим прикладом виховували в кожному з нас свідому відповідальну особу, яка була б гідною називатися громадянином своєї держави.

Невимушена атмосфера спілкування викладачів і студентів нашого факультету як найбільш схиляла мене, як добувача юридичного ремесла, до самоудосконалення, самоосвіти, творчого пошуку і перейняття досвіду старших, вже досвідченіших і шанованих юристів-практиків. Особливо цінним в процесі навчання слід виділити здатність викладачів пояснити складні і, здавалося б на перший погляд – неосяжні категорії правової науки простими і зрозумілими словами.

Я виражаю величезну вдячність  усім викладачам і керівництву рідного факультету за плідну і копітку працю в створенні усіх необхідних умов для отримання різнобічних, грунтовних і якісних знань у сфері юриспруденції, а також можливість наблизитися до їх практичної реалізації в процесі консультування на базі юридичної клініки “Довіра” створеної на факультеті в 2009 році. Це дало мені можливість з упевненістю стати на першу сходинку непростого шляху практичної юриспруденції і продовжити професійно розвиватися на обраному напрямі в житті.

Юридичному факультету Сумського НАУ бажаю процвітання в навчанні наполегливих, завзятих і талановитих фахівців, які не посоромлять своїх учителів і наставників.

line

Одинець Олександр В’ячеславович, випускник 2010 року

У 2010 році закінчив юридичний факультет СНАУ, 2 роки 2 місяці 21 день працював на посаді старшого лаборанта лабораторії практичного права юридичного факультету СНАУ.  Зараз працюю на посаді спеціаліста ІІ категорії – юрисконсульта Слобідської сільської ради Буринського району Сумської області. Так дещо несподівано я почав працювати в органах місцевого самоврядування. Робота виявилася різноманітною і більш активною, ніж я очікував. Працюю з населенням, різними юридичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Безперечно, стикаюся з різними ситуаціями, конфліктами, соціальними явищами, в т.ч. і проблемними. З часом став розуміти як працює система місцевого самоврядування і система державної влади, маю власні пропозиції щодо вдосконалення.

І саме після навчання у СНАУ на роботі («в бою») вже легше – стали в нагоді здобуті у стінах рідного юрфаку теоретичні знання, життєвий досвід і навики практичної роботи юриста.  Мені дійсно є що згадати, безліч позитивних яскравих вражень! На юрфаці не пресували відмінників, приємно що жага матеріальної наживи оминула викладацький склад факультету. Подобався чесний підхід викладачів – кожному по знаннях, а не за «особливі заслуги ілі дворянскоє проісхождєніє». Ну дуже приємно було здавати сесію «автоматом»! Навіть якось незручно виділяти когось із викладачів – вчився і працював з ними не один рік, зі всіма спілкувався і в кожному було щось особливе, що робило людину індивідуальністю.

Для мене цікавою була наукова робота, семінари, конференції, дискусійні круглі столи – це шлях до самодисципліни, самоосвіти і професійного гарту. Досліджувати і відкривати для себе щось нове, вчитися розуміти значення духу і букви закону, розвиток норми, робити аналіз – праця не проста, але з солодкими плодами.

Практична підготовка на юрфаці – то тема окремого трактату. Працьовитий студент мав купу можливостей для професійної підготовки. Лабораторія практичного права і в подальшому юридична клініка дали без перебільшення багато і теоретичних знань, і навичок роботи. Це ж і досвід роботи, життя в колективі і спілкування з клієнтом – спочатку непередбачуваною людиною, яка потім звикає до студента і приходить уже як до друга. Олімпіада з консультування клієнтів варта особливої уваги. Вона подарувала цікаві відкриття, корисні знання, неймовірні емоції і не менше задоволення! Це особливе явище, за яке щиро вдячним викладачам, бо без них ми б не отримали нічого цього. І Вікторія Валеріївна Стрельник не тільки нас навчала, вона допомагала і радила, давала нам можливість відчути і дух конкурсу, і широту підходу до вирішення проблем клієнта.

Не менш цікавим було моє житіє студентське. Хто не жив у гуртожитку, той, перепрошую, напівстудент. Студентське самоврядування вчило нас об’єднуватися, радитися, працювати в колективі, розвивало нас як юристів і громадян. Різні конкурси, тижні факультету, виховні і культурні заходи примножували в нас, студіозусах, те добре і вічне, що наближує особин гомо сапієнс до слова Людина. І в цьому зусилля всього факультету і ВУЗу. Звичайно, роль декана, кураторів теж значна.  Серед деканів факультету безперечно найяскравіша особистість – Світлана Іванівна Запара, якій щодня вдавалося переконувати частину нас, небайдужих студентів, у тому, що ми знаємо і можемо.

За час навчання ми були в різних кураторів, змінювалися і переформовувалися наші групи. Тетяна Костянтинівна Пояркова особливо запам’яталася своїм тонким психологічним підходом, практичністю в порадах і толерантністю в межах дозволеного.

Звичайно, все в житті нашому не випадково. Кожному Богом дається чимало можливостей. Не жалкую щодо вибору фаху і вузу. Не боюся авторитетів. Юрфак дав мені чимало, це важко перелічити і не доцільно описувати. На мою думку, він повністю виконав класичну роль  Університету. Освіта юрфаку СНАУ не раз допомагала мені в житті, дозволила розширити коло особистого і професійного спілкування. Це трамплін у доросле життя, де сміливі ЗАВЖДИ мають щастя!

Щиро вдячний рідному факультету за тепло і добро, як він щедро мені дав! Бажаю такого ж доброго і контактного колективу, добробуту, давно заслуженого ОКР «Магістр», не одного власного д.ю.н. і щоб студентам в аудиторії ще додаткові лави заносили! Хай коридори завжди наповнюються людським теплом і добрим гамірним студентством!

line

k_vaschenko

Ващенко Катерина, випускник 2011 року

На даний час працюю в фірмі Smart Automation м. Ольштин та продовжую навчання в Вармінсько-Мазурському Університеті Ольштин. Приємно, що ця можливість була відкрита для мене у тому числі, у зв’язку із навчанням в Сумському НАУ.

Період навчання в юридичному факультеті Сумського НАУ не можливо забути, адже завдячуючи надзвичайним вмінням наших викладачів, з «зелених» абітурієнтів СНАУ в 2008 вже в 2011 рокі випустилося більше 25 досвідчених молодших спеціалістів – юристів. Дякуючи навчанню на юридичному факультеті в  СНАУ життя стало яскравіше і рішучіше. Під час навчання не було жодних проблем з проживанням, навчанням, викладачі завжди відкриті на прохання і пропозиції. Не можливо забути Юридичну клініку «Довіра», адже саме вона була джерелом практичних знань, саме в ній ми зі студентами та викладачами будували дружній колектив. Зв’язки з колективом підтримуємо до сьогоднішнього дня.

Вважаю, що юридична освіта є особливою, основи котрої не тільки допомагають в пошуку роботи, а й в усьому житті. Думаю, що в школах повинно відводитися більше годин для предмету правознавтсво, для того, щоб ще будучи в стінах рідної школи визначитися з майбутньою спеціальністю.

Бажаю рідному юридичному факультету подальшого процвітання, укріплення міжнародних зв’язків і якнайшвидше відкриття освітньо-кваліфікаційного рівня Магістр.

line

ramdisk-crop_149514912_XysuYP

Нежевело Олег, випускник 2013 року

Директор Державного підприємства”СЕТАМ” у Сумській області.

Завдяки навчанню на юридичному факультеті я здобув великий багаж знань та практичних навичок, які знадобилися в майбутньому для вирішення питань у побуті та в роботі. Сумський НАУ – це університет, що вивчає світ, і я в цьому впевнився особисто.  Під час навчання на юридичному факультеті, мені була надана можливість  побачити частинку світу шляхом навчання за обміном та виробничої  практики в Польщі, що дало масу знань, емоцій та нових друзів по всьому світу, адже на навчання приїздили зі Швеції, Німеччини, Болгарії та інших країн.

СНАУ надає можливість проходження підготовки на посади осіб офіцерського складу для військової служби шляхом навчання на військовій кафедрі.

Слід відмітити комплексність та раціональність території університету, з наявними гуртожитками (які, до речі, мають чудові умови для проживання), їдальнею, бібліотеками, футбольним та баскетбольним полями, спортивними секціями з боксу, гандболу та ін.

Більш того, з особистого досвіду можу зазначити, що Сумський НАУ  поєднує  самотні серця в створену в майбутньому родину.

Навчання в СНАУ це правильні інвестиції в житті.

line

Цуркан

Цуркан Валентина, випускниця 2013 року

Сумський національний аграрний університет є не тільки унікальним вищим навчальним закладом як університет з великими можливостями внутрішньоукраїнського та міжнародного рівнів, який відкриває при цьому великі можливості перед своїми студентами, але й закладом освіти який створює для студента по істині «домашню» атмосферу та необхідне підгрунтя для навчання.

У стінах данного вузу студент отримує необхідні знання та основи для комунікабельності в сучасному світі.

Юридичний факультет Сумського НАУ має всі необхідні умови щоб сприяти у опануванні студентами основ юриспруденції. Затишок, який створили керівники та працівники факультету, знаходиться за межами конкуренції.

За роки мого навчання у данному закладі, я завжди спостерігала сто відсотковий контакт викладачів зі студентами. Як декан так і педагоги завжди йшли на зустріч своїм студентам, завжди радо надавали поради, намагалися допомогти у питаннях освіти та навіть у різних життєвих ситуаціях.

Свою роль відіграє лабораторія практичного права, що знаходиться на цокольному поверсі університету, адже є всі можливості не тільки де-юре але й де-факто опановувати основи правознавства. Будучи консультантом даної лабораторії, мені надавалася можливість неодноразової участі у олімпіадах серед юридичних практичних лабораторій інших закладів освіти у м. Суми, і, до речі, наші студенти неодноразово займали перші місця.

Педагоги факультету є відкритими та створюють унікальний підхід до кожного студента.Вражає атмосфера – кожен одне одного знає і кожен спроможний допомогти. Радує зручне розташування всих майнових комплексів СНАУ, усе поруч та знаходиться на одній території, одним словом – більш нічого і не треба.

Юридичний факультет Сумського НАУ відкриває всі шляхи для належного процвітання особи як юриста. Я закінчила юридичний факультет з дипломом бакалавра із відзнакою і пишаюся цим.

Отримані знання та навички за час навчання протягом 4 років на юридичному факультеті СНАУ були основою та допомогою при вступі до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також допомогли вивчитися в данному університеті та отримати диплом магістра з відзнакою.

Знання, що були отриманні на юридичному факультеті СНАУ допомагають як у повсякденному житті, так і допомогли при влаштуванні свого часу на роботу помічником адвоката.
Але теплота коллективу та незабутня атмосфера, яку зберігають стіни СНАУ, підштовхнули мене повернулися до вузу але вже на місце співробітника університету. На даний час я працюю юристом ректорату Сумського НАУ і отримую колосальне задоволення від даної роботи.

А професіоналізм та неповторність викладачів юридичного факультету свого часу надихнули мене на шлях викладання, тому за підтримки чудового коллективу та декана факультету я за

сумісництвом викладаю студентам зазначеного факультету дисципліну земельного права. Я впевнена, що працюючи на юридичному факультеті СНАУ, досягну фахового зростання та стану гідним представником наукової школи.

Тому, бажаю всим пізнавати себе в усіх сферах правової діяльності, а юридичний факультет СНАУ вам в цьому відмінно допоможе.

line

ramdisk-crop_151988531_G10X

Шестерньов Дмитро, випускник 2013 року

Юридичний факультет СНАУ був моїм першим кроком у доросле життя. Підхід до навчання став для мене своєрідною «школою ровитку особистості», оскільки окрім теотетичних та практичних знань в юриспруденції, я зміг отримати  безліч інших, не менш важливих вмінь та можливостей. Зокрема, будучи активістом студентського саморвядування, відчуваючи відповідальність та довіру студентів щодо вирішення їхніх нагальних проблем, я розумів, що Україна починаєься з кожного з нас, та змінювати її потрібно лише разом. Навіть, на перший погляд незначні дії, спільно з адміністрацією факультету, завжди приносили відчутні результати, так я зробив своїм девізом у громадському житті вислів: «Думай глобально – дій локально».

На факультеті завжди існувала повноцінна база для наукового розвитку. Професійні викладачі, наявність лабораторії практичного права, наукові конференції та багато інших факторів максимально сприяли розвитку студентів як молодих науковців. Очолюючи студентське наукове товариство я побачив як багато молодих талантів навчаєтсья в СНАУ та на юридичному факультеті зокрема.

Звичайно що повноцінне студентське життя неможливе без проживання у гуртожитку. Це були незабутні 3 роки, після яких залишись лише приємні враження та спогади. Студентський побут – це річ про яку неможливо написати, її просто треба відчути.

Тому я щиро вдячний всьому колективу юридичного факультету за всі можливості та безцінні знання.

line

Паньова Альона Анатоліївна, випускниця 2014 року

Складно зібрати в одну купу всі думки, які спливають при спогадах про рідний юридичний факультет, та й взагалі про той період, який називається «студентські роки». Ви запитаєте чому? Та тому, що це один з найяскравіших, дорогих і енергійних періодів в житті кожного з нас!

Було все: злети і падіння, труднощі і успіх. Але як ми знаємо в хвилини вищої напруги всього помітніше зростає людина, тому таким хвилинам ми надалі вдячні найбільше … Як справлятися зі студентськими проблемами? — в індивідуальному порядку, але тільки так, як серце підказує! Тут знову специфіка: спочатку думати — потім робити (висновок зроблено за результатами власних помилок)! І тоді не буде, про що шкодувати!

На даний момент працюю інспектором Зарічного районного підрозділу Сумського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції, хоча … навіть і не важливо, хто і де працює. Важливо те, якими ми стали…

Наостанок не можу без подяк. Спасибі Коробці О.С. за те, що дав нам зрозуміти, що «кримінальне право потрібно знати, кримінальне право потрібно любити, кримінальне право потрібно розуміти»; ніколи не забуду виробничу практику в ТУ ДСА України в Сумській області, за це дякую. А ще є на факультеті людина, яка дала мені дуже багато важливих уроків — Курило Микола Петрович — Вам низький уклін!

Ну що ще написати…. насправді можна написати цілу повість про навчання на факультеті, але, як кажуть: краще один раз побачити, ніж сто разів почути… а краще пережити!

line


ляпа

Ляпа Анна, випускниця 2015 року

З 2012 року паралельно навчалася у Сумському НАУ та в Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера, Німеччина.  Для себе зробила висновок: знання, які можна отримати на нашому факультеті, дійсно дуже якісні, навіть у порівнянянні з європейською освітою.  Незважаючи на те, що навчалася у Німеччині зовсім за іншою спеціальністю,  практично усі напрями підготовки стали у нагоді під час життя в іншій країні та допомогли легко зорієнтуватися у системі європейського права. Нескінченно вдячна університету за студентські роки і той досвід, що я отримала за 5 років навчання у ньому.

line

Лисий Вадим Вікторович

Лисий

Важливий період навчання гарний трамплін для майбутньої професійної занятості.

line